GG FINDIKCIM
GG FINDIKCIM

HEDEFLERİNE MUTLAKA ULAŞTIRACAĞIZ

HEDEFLERİNE MUTLAKA ULAŞTIRACAĞIZ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.  Toplantının açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında, AK Parti 7. Olağan Kongre sürecinin başlatıldığı bir dönemde gerçekleştirilen toplantının Türkiye’ye ve AK Parti’ye hayırlara vesile olmasını diledi.

“EKONOMİ ÜZERİNDEN YAZILAN FELAKET SENARYOLARINI BİRER BİRER BOŞA ÇIKARDIK”

Türkiye’nin AK Parti döneminde, Cumhuriyet tarihinin, en az kuruluş yıllarındaki kadar önemli gelişmelerine şahitlik ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, girdikleri her mücadeleden milletin desteğiyle zaferle çıktıklarını söyledi.

Türkiye’nin, demokraside ve ekonomide hapsedildiği, çok uzun yıllar boyunca da kurtulamadığı geri kalmışlık zincirini, AK Parti ile kırmayı başardığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vesayet odaklarının, terör örgütlerinin oyunlarını, darbe ve cunta teşebbüslerini, son olarak da ekonomi üzerinden yazılan felaket senaryolarını birer birer boşa çıkardıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yaşanan gelişmelerin “Türkiye ortak paydasında” buluşan herkesle birlikte yol yürümek gerektirdiğini gösterdiğini dile getirerek, “Cumhur İttifakı çatısı altında Milliyetçi Hareket Partisi ile 15 Temmuz gecesinden beri yürüttüğümüz çalışmalar, hepimiz açısından memnuniyet verici bir şekilde sürüyor. Önümüzdeki dönemde Milliyetçi Hareket Partisi ile çok daha kapsamlı ve yakın şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti.

“TÜRKİYE'Yİ 2023 HEDEFLERİNE MUTLAKA ULAŞTIRACAĞIZ”

AK Parti 7. Olağan Kongre sürecinin başlatıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre hazırlıklarının her aşamasını dikkatle, hassasiyetle, hedeflere uygun biçimde yürütmek, milletle gönül bağını tahkim edecek güçlü bir teşkilat yapısı oluşturmak gerektiğini sözlerine ekledi.

“Dünya değişirken, Türkiye değişirken AK Parti yerinde saymayacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin geleceğe ilişkin beklentilerinin tek adresinin AK Parti olduğunu bunun için de 24 Haziran ve 31 Mart seçim sonuçlarını da göz önünde bulundurarak en doğru adımları atmakta kararlı olduklarını vurguladı.

AK Parti’nin Türkiye’ye kazandırdığı hizmetlerin tarihî öneme sahip olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların en iyi şekilde anlatılması gerektiğine dikkat çekerek, “Yeni ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak politikalar, projeler geliştirecek icraatları da ortaya koyacağız. Ülkemizdeki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bunları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Genel merkezimiz ve tüm teşkilatlarımızla, Meclis grubumuzla, kabinemizle, kurumlarımızla ahenk içinde Türkiye'yi 2023 hedeflerine mutlaka ama mutlaka ulaştıracağız” dedi.

“MEDENİYETİMİZİN KÖKLERİ COĞRAFYAMIZIN TÜM BİRİKİMİNİ KUCAKLAYACAK KADAR DERİNLERE İNER”

Kongre sürecinde şekillenecek yeni teşkilat yapısının AK Parti’nin sürükleyici gücü olacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Milletimiz bize destek ve oy vermek zorunda değildir. Biz milletimizin gönlünü kazanarak bunu sağlayacağız. Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimlerimizin, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, belediye ve il genel meclis üyelerimizin asli görevi budur. AK Parti’yi temsil etmek demek, millete hizmetkâr olmak demektir. Bunun yerine, AK Parti’nin kendisine sağladığı gücü millete tepeden bakmak, milleti hiçe saymak, sadece şahsi çıkarlarını korumak için kullanan zihniyetin partimizin çatısı altında yeri yoktur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Parti yönetiminden ülke yönetimine kadar her bir arkadaşımız, kendisine tevdi edilen vazifeyi, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde layıkıyla yerine getirmekle görevlidir. Hiç kimsenin, üstlendiği sorumluluğun gereğini yerine getirmeyip, her şeyi bir üste, özellikle de şahsıma havale etme kolaycılığına kaçmaya hakkı yoktur. Bu bizi ciddi manada üzüyor, beyefendi böyle istedi, bunun istismar eden var. Şunu herkes bilmeli ki bunların hepsi maalesef fırsatçılardır, bu fırsatçılara imkân vermeyeceğiz” diye ekledi.

AK Parti’nin en önemli özelliklerinden birinin de kadim bir medeniyet tasavvuruna sahipliği olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim medeniyetimizin kökleri, ilk insan ve ilk Peygamber Hazreti Âdem’den son Peygamber Resulü Ekrem Efendimize kadar uzanır. Bizim medeniyetimizin kökleri, milletimizin binlerce yıllık şanlı tarihinin bilinen en uç noktasına kadar gider.  Bizim medeniyetimizin kökleri, insanlığın ve özellikle de coğrafyamızın tüm birikimini kucaklayacak kadar derinlere iner” değerlendirmesinde bulundu.

“YENİ NESLİN UFKUNUN GENİŞLİĞİ, HEYECANI, AZMİ EN BÜYÜK UMUT KAYNAĞIMIZDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fitne odaklarına karşı kardeşlik bağlarının güçlü olması gerektiğini ve bu odakların fitnelerinin “inananlar kardeştir” düsturuyla aşılabileceğini anlatarak, Türkiye’nin sahip olduğu büyük medeniyet davasının küresel temsilcisi olma sorumluluğunu üstlendiğini belirtti.

AK Parti’nin 17 yıllık uzun iktidar döneminde en çok ihmal ettiğimiz hususların eğitim ve kültür olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiç zaman kaybetmeden bu konularda gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini, çünkü zaten yeterince zaman kaybı yaşandığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni neslin ufkunun genişliği, heyecanı, kendini geliştirme kabiliyeti, azmi en büyük umut kaynağımızdır. Bize düşen elimizdeki bu kıymeti medeniyet değerlerimizle teçhiz ederek paha biçilemez bir hazine hâline dönüştürmektir.  Hayatımızın hiçbir döneminde olduğu gibi, bugün de davamızın zafere ulaşacağı konusunda en küçük bir şüphemiz bulunmuyor. Milletimizin her bir ferdini, hiçbir ayrım, hiçbir farklılık, hiçbir hesap gütmeksizin bu büyük mücadelede yanımızda yer almaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin kapısının büyük medeniyet davasının heyecanını paylaşan herkese sonuna kadar açık olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi başka türlü dize getiremeyeceklerini görenler, tüm güçleriyle AK Parti’nin üzerine yükleniyor. Partimize yönelik saldırıların sebebi, şahsımın veya tek tek şahıslarımızın değil, temsil ettiğimiz davanın en büyük tehdit olarak görülmesindendir. Şahıslar gelip geçer, ama bu dava ilanihaye bakidir. Bu kadro tek yürek, tek bilek olduğu müddetçe, ne dışardan, ne içerden hiçbir güç bizi hedeflerimize doğru yürümekten alıkoyamaz” ifadelerini kullandı.

“YENİ SİSTEMDE YAŞANAN AKSAKLIKLAR ZAMANLA AŞILACAKTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan enerjiye, tarımdan sanayiye, sosyal güvenlikten çevreye kadar her alanda tarihî reformları hayata geçirdiğini aktararak, bunların yanında Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ni Türkiye’ye kazandırdıklarını anımsattı.

Birinci yılı geride kalan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin uzun yıllar Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayacağına olan inancını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bu vesileyle, son günlerde yaşanan anlamsız bir tartışmaya da burada son noktayı koymak istiyorum. Cumhurbaşkanının seçilme oranının yüzde 50’den yüzde 40’a düşürülmesiyle ilgili ne düşüncemiz ne niyetimiz ne planımız ne de çabamız söz konusudur.  Bu tür atıfta bulunanlar aynaya baksınlar. Biz bir şeyi kayda geçirdiğimiz zaman o iş bitmiştir. Biz şuna inanıyoruz şu anda biz öyle bir akitleştik ki vahitleştik ki bizim bu vaadimiz kayda girmiştik ve bu bir borç gibidir, kime millete. Yüzde 50 seçilme yeterliliği, yeni sistemin adeta omurgasıdır. Bu iş bitmiştir. Türkiye’de bir daha hiç kimsenin, küçük bir azınlığa veya vesayete dayanarak millete zulüm etmemesi için bu oranı korumanın gerekli olduğuna inanıyoruz. CHP buradan kendine bir şey çıkarmaya gayret ediyor, sana buradan bir şey çıkmaz, buradan sana kemik de düşmez. Milletin talep ve tercihlerinin ülke yönetimine en güçlü şekilde yansımasının yolu, Cumhurbaşkanının, seçmenlerin yarıdan fazlasının 1 oyuyla seçilmesinden geçiyor. Bu yapıldı mı? Yapıldı, bu iş bitmiştir. Hala burada farklı tasarruflarda bulunmanın gayretine girenler çok yanlış bir yoldadır. Cumhurbaşkanı seçilme için yüzde 50 sınırının konması rastgele bir tercih değil, gayet bilinçli ve vazgeçilmez bir kriterdir. Bu tartışmayı bir daha açılmamak üzere kapatıyoruz. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin eksiklerinin ve aksaklıklarının belirlenmesine yönelik kapsamlı bir çalışma yaptıklarını, tamamlanma aşamasında olan çalışmaya göre yaşanan sorunların neredeyse tamamının sistemden değil, uygulamadan kaynaklandığını gösterdiğine dikkati çekti.    

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sistemde yaşanan aksaklıkların zamanla aşılacağını, gelecek nesillere bırakacakları en önemli miraslardan birinin de Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi olduğuna yürekten inandığını vurguladı.  

“YARGI REFORMUYLA AMACIMIZ MİLLETİMİZİN ADALET BEKLENTİSİNE CEVAP VERMEKTİR”

Yeni yasama döneminde TBMM’den en büyük beklentinin yargı reformu çerçevesinde hazırlanan kanun tekliflerinin sonuçlandırılması olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı Reformu Strateji Belgesi doğrultusunda hazırlanan ilk paketin siyasi partilerin değerlendirmesine sunulduğunu, amaçlarının bu paketin en geniş uzlaşmayla Meclis’ten geçmesi olduğunu kaydetti.

Yargı Reformu Strateji Belgesi doğrultusunda hazırlanan birinci ve ikinci pakette yer alan yenilik ve uygulamaları dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yargı reformuyla amacımız, milletimizin adalet beklentisine cevap vermek, hukukun işleyişine ilişkin tereddütleri ortadan kaldırmaktır. Bu yönde kat edeceğimiz her mesafe, ülke olarak geleceğimize daha güvenle bakmamıza katkı sağlayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dış politikada geniş bir ilgi alanına sahip olduğunu ve bunun da medeniyet ve tarihi geçmişin zenginliğinden kaynaklandığını sözlerine ekleyerek, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın da bu zenginliğin bir ifadesi olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu gerçeği bilmeyen veya görmezden gelenler, ülkemizin dış politika önceliklerini eleştirirken, aslında cehaletlerini ve sığlıklarını gösteriyor. Hatta bunların arasında, bekamızla doğrudan ilgili en kritik noktada dahi, ülkemizin cari politikalarının tam zıddı yönünde girişimde bulunanlar çıkabiliyor. Türkiye, kendi iddiasıyla bu ülkenin en eski partisinin, siyaset üretemediği için iradesini terör örgütlerinin güdümündeki yapılara teslim edişinin trajik hikâyesini seyrediyor” sözlerine yer verdi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık